Novinky

Nový pavilón s jedálňou na ZŠ J. Bottu súťaží o titul Stavba roka

Trnava sa s novovybudovaným moderným pavilónom na Základnej škole na Ulici Jána Bottu uchádza o ocenenie Stavba roka. Projekt sa v rámci 27. ročníka celoštátnej súťaže realizovaných stavieb s názvom STAVBA ROKA 2020 – 2021 dostal do finálového výberu. O víťazovi rozhodne odborná porota, v jednej z kategórií však hlasuje aj široká verejnosť.

Na webstránke stavbaroka.zoznam.sk môžu návštevníci kliknutím na tlačidlo Páči podporiť vybranú stavbu. Trnavský kandidát súťaží pod názvom Prístavba pavilónu školy Trnava.

„Prístavba pavilónu školy v Trnave nám ukazuje, že stavba nemusí byť veľkou stavbou, aby si našla svoje miesto medzi významnými stavebnými počinmi za posledné obdobie. Ukazuje nám, že aj vzdelávanie na Slovensku vieme postupne posunúť do 21. storočia a obohatiť novými technológiami šetrnejšími k životnému prostrediu. Prostredie, v ktorom žijeme a v ktorom sa pohybujeme, nás formuje do budúcnosti, a na tieto podnety sú citlivé najmä deti, ktoré práve v školských zariadeniach trávia nezanedbateľnú časť svojho života. Ak im vytvoríme prostredie, ktoré bude pekné, príjemné, v kontakte s prírodou a bude v nich vyvolávať pozitívne emócie, prenesú ich aj na vzdelávanie ako také,“ uvádza sa výstižne v popise projektu.

Verejné hlasovanie trvá do 24. apríla 2022 a zvíťazí v ňom stavba s najvyšším percentom hlasov „Páči“. Táto cena bude spolu s ďalšími vyhlásená na slávnostnom galavečere Stavba roka. Mesto Trnava vopred ďakuje všetkým, ktorí svojím hlasom podporia projekt školského pavilónu.

Pozrite si fotografie nového pavilónu ZŠ na Ulici Jána Bottu:

Foto: Martin Hesko